Maak, upcycle en verbind: Het alternatief van The Social Hub Amsterdam voor Black Friday
- Fragmenten
- Maak, upcycle en verbind: Het alternatief van The Social Hub Amsterdam voor Black Friday
Black Friday staat elk jaar weer symbool voor kortingenjacht, volle winkelstraten en de druk om zoveel mogelijk te scoren. Maar voor veel jongeren voelt dat allang niet meer als een feestje. De koopdruk neemt toe, de marketing wordt steeds agressiever en steeds meer mensen ervaren stress rondom iets dat eigenlijk leuk zou moeten zijn.
Uit nieuw onderzoek blijkt zelfs dat één op de vijf Nederlanders aangeeft dat Black Friday-marketing slecht is voor hun mentale gezondheid. Onder Gen Z verbergt één op de drie jongeren zelfs aankopen uit schaamte. Dat zegt veel over de manier waarop we met consumptie omgaan.
Trix van The Social Hub Amsterdam vindt het tijd voor een ander geluid. In een samenleving waarin steeds meer mensen moeite hebben om echte connecties te maken, kiest The Social Hub bewust voor iets wat verbindt in plaats van opjaagt. Met hun Makers Market brengen ze lokale creatieven, kleine ondernemers en buurtbewoners samen. Niet alleen om spullen te kopen, maar vooral om te maken, te upcyclen en elkaar te ontmoeten. Bezoekers kunnen hun eigen kleding laten omtoveren in iets nieuws, praten met makers die lokaal hun bedrijf opbouwen of gewoon langskomen voor een drankje en de sfeer.
Luister het hele gesprek tussen Annelijn en Trix hieronder terug.
Video niet beschikbaar

