Fragment

Youssra wil af van de doorgaancultuur onder moeders

foto: FunXfoto: FunX

Moeder zijn, werken, het huishouden regelen en ondertussen ook nog tijd voor jezelf vinden. De Amsterdamse Youssra merkte dat veel moeders hiermee worstelen en startte daarom Moedermorfose, een community waarin moeders elkaar kunnen helpen.

Volgens Youssra wordt er nog te weinig gesproken over de impact van het moederschap op je mentale en lichamelijke welzijn. Zelf was ze altijd ambitieus, reisde ze veel en had ze een carrière. Na de komst van haar kind veranderde haar dagelijks leven flink en merkte ze dat het moederschap voor haar niet alleen een roze wolk was.

Ze voelde zich daarin lange tijd alleen en vond het lastig om hierover te praten. Schaamte speelde daarbij een grote rol. Juist daarom wil ze met Moedermorfose ruimte creëren voor eerlijke gesprekken tussen moeders.

Naast de community heeft Youssra een training ontwikkeld waarin moeders leren hoe ze naast hun rol als moeder ook hun eigen leven kunnen blijven vormgeven. Ze wil vrouwen inspireren om niet alleen voor hun gezin te zorgen, maar ook aandacht te blijven houden voor zichzelf en hun eigen ontwikkeling.

Check het hele interview hieronder!