Fragment

MMA-kampioen Marloes Coenen geeft gratis zelfverdedigingslessen aan vrouwen in Amsterdam-Oost

foto: FunXfoto: FunX

Alleen naar huis lopen of ’s avonds door een donkere straat fietsen. Voor veel vrouwen zijn dat momenten waarop ze zich extra alert voelen. Daarom organiseert drievoudig MMA-kampioen Marloes Coenen vanaf 19 oktober gratis zelfverdedigingslessen voor vrouwen uit Amsterdam-Oost, samen met de gemeente Amsterdam.

Marloes weet zelf hoe het voelt om je onveilig te voelen. Als tiener begon ze met vechtsport omdat ze dagelijks door een donker stuk moest fietsen. Nu wil ze andere vrouwen helpen om sterker en zelfverzekerder te worden.

Tijdens de lessen draait het niet alleen om fysieke zelfverdediging, maar ook om zelfvertrouwen en elkaar als vrouwen sterker maken. Marloes benadrukt daarbij dat de verantwoordelijkheid voor grensoverschrijdend gedrag altijd bij de dader ligt, niet bij het slachtoffer.

De eerste ronde van de gratis cursus zit inmiddels vol, maar geïnteresseerden kunnen zich nog aanmelden voor de wachtlijst en eventuele volgende rondes. Meer informatie vind je op MarloesCoenen.com.

Hele interview zien? Check de beelden hieronder!