Fragment

Akwasi blikt terug op twintig jaar grime in Nederland

foto: FunXfoto: FunX

Grime bestaat al twintig jaar in Nederland, maar waarom is het genre hier nooit écht mainstream geworden? Die vraag bespraken we met Akwasi bij The Block.

Via zijn familie in Engeland kwam Akwasi in aanraking met grime, een Britse sound met invloeden uit onder andere garage, dancehall, jungle en hiphop. Ook zijn hiphopgroep Zwart Licht liet zich door het genre inspireren. In Nederland speelde onder meer NoizBoiz een belangrijke rol in de 'grime scene'.

Tegenwoordig is Akwasi vooral bezig met Omroep Zwart, maar spitten doet hij nog steeds graag. Ook is hij te zien in de documentaire Ongepolijst. Komende zaterdag staat hij tijdens ADE stil bij twintig jaar grime in Nederland. Tijdens het panel 20 Years of Grime in The Netherlands, gehost door Grimey Hours, komen Akwasi en andere namen uit de scene samen bij Felix Meritis in Amsterdam.