Fragment

Duizenden kinderschoentjes tijdens herdenking op Scheveningen

foto: FunXfoto: FunX

Komende zaterdag organiseert Stichting Plant een Olijfboom een bijzondere herdenking op het plein voor het Kurhaus in Scheveningen. Tijdens de bijeenkomst worden duizenden kinderschoentjes neergezet om stil te staan bij de Palestijnse kinderen die zijn omgekomen in Gaza.

Volgens de organisatie staan er ongeveer 7.000 schoentjes, als symbool voor de duizenden kinderen tussen de 0 en 5 jaar die zijn overleden. Daarnaast worden tussen 11.00 en 15.00 uur de namen van kinderen voorgelezen door verschillende bekende en minder bekende Nederlanders. Ook zijn er muzikale optredens en worden er vliegers opgelaten.

Met de herdenking wil Stichting Plant een Olijfboom aandacht vragen voor het leed van Palestijnse kinderen en oproepen tot meer rechtvaardigheid en bescherming van burgers. De organisatie hoopt dat bezoekers niet alleen stilstaan bij de slachtoffers, maar ook nadenken over de impact van het geweld op kinderen en hun toekomst.

Iedereen is welkom om langs te komen. Bezoekers kunnen onder meer een schoentje, bloem of tekening neerleggen als teken van medeleven. Meer info vind je hier!