Fragment

Jandino Asporaat lanceert FC Kip Youth Movement: "Geen schoolbanken, wél blockparty’s, artiesten fixen en keihard leren door te doen"

foto: FunXfoto: FunX
  1. Fragmentenchevron right
  2. Jandino Asporaat lanceert FC Kip Youth Movement: "Geen schoolbanken, wél blockparty’s, artiesten fixen en keihard leren door te doen"

Je bent jong, je barst van de ideeën, maar je weet niet waar te beginnen. Geen netwerk, geen opleiding die bij je past, geen ingang. Voor al die jongeren is er nu de FC Kip Youth Movement van Jandino Asporaat. Geen schoolbanken, maar blockparty’s, artiesten fixen en keihard leren door te doen. En wie steekt z’n nek uit voor deze nieuwe generatie? Jandino zelf. Hij schoof bij FunX-dj Chris aan in de uitzending om er alles over te vertellen. "Ik heb lang zelf gezocht naar richting, naar iemand die zei: dit kan je, probeer het gewoon. Die had ik niet. Dus ben ik ‘m maar zelf geworden," vertelt hij.

Een leertraject zonder lesboeken

De FC Kip Youth Movement is een gratis traject van 17 weken voor jongeren tot 30 jaar. Geen klassikaal gedoe, maar hands-on ervaring: je organiseert blockparty’s, leert samenwerken met de gemeente, werkt met artiesten, duikt voor én achter de camera, en bouwt skills én zelfvertrouwen op. Alles draait om ontdekken waar jóuw kracht ligt. “Ze gaan niet alleen kijken, ze gaan maken,” legt Jandino uit. “Het doel is niet dat je een cijfer haalt, maar dat je ontdekt: wow, dit kan ik gewoon. En misschien wil ik hier wel iets mee in m’n leven.”

De aanmeldingen zijn open, het traject start in o.a. Rotterdam, Den Haag, Leiden en Amsterdam. En ja, Jandino zelf is erbij. Als coach, spotter van potentie of gewoon als iemand die je uitdaagt om net iets verder te denken.

Succes is geen eindstation

Voor Jandino betekent succes niet dat je blijft doen wat werkt. Integendeel. “Op een gegeven moment zit je vast in het beeld dat mensen van je hebben. Je speelt volle zalen, maakt films die scoren… en dan? Als je niet oppast, word je een soort herhaling van jezelf,” vertelt hij. “Ik wil blijven groeien, niet alleen blijven presteren.” Op 11 juli verschijnt zijn nieuwe Netflix-film Bad Boa’s, waarin hij niet alleen de hoofdrol speelt, maar ook co-producent is. Zijn Bon Bini-projecten lopen nog steeds, en in het theater tourt hij met Therapie. Maar Jandino wil vooral ook de volgende generatie een duwtje geven. “Veel jonge makers kijken naar het eindresultaat. Maar ze vergeten dat het ook is: falen, doorzetten, aanpassen. Ik zeg altijd: als je iets wil, spring, begin gewoon.”
Wil je leren door te doen, net als Jandino ooit begon?
Aanmelden kan via fckipfoundation.nl
Het volledige interview bekijk je hieronder:

Video niet beschikbaar

Video niet beschikbaar