Fragment

Rotterdamse Pinto maakt WK-anthem voor verrassend Kaapverdië

foto: FunXfoto: FunX
  1. Fragmentenchevron right
  2. Rotterdamse Pinto maakt WK-anthem voor verrassend Kaapverdië

De eerste deelname van Kaapverdië aan het WK zorgt meteen voor een stunt. Na een gelijkspel tegen Spanje en een punt tegen Uruguay verrast het Afrikaanse eilandland vriend en vijand. Ook de Rotterdamse artiest Pinto is trots op de prestaties van zijn land. Hij dook de studio in en maakte speciaal voor het WK een nummer voor Kaapverdië.

Pinto, die zelf Kaapverdiaanse roots heeft, vertelt dat het idee voor de track eigenlijk spontaan ontstond. Tijdens een studiosessie met JNR werkte hij aan nieuwe muziek, totdat het refrein ineens het gevoel gaf dat het een echt Cabo Verde-lied moest worden. Het nummer werd al in november opgenomen, rond de periode dat Kaapverdië zich plaatste voor het WK.

Volgens de artiest brengt het toernooi mensen dichter bij elkaar. “Iedereen is verbonden en supertrots,” vertelt hij. Zelf volgde hij de wedstrijd tegen Uruguay vanuit Parijs, waar hij ondanks zijn reis geen seconde van het WK wilde missen.

In de track bezingt Pinto zijn afkomst en roept hij mensen op om Kaapverdië niet te onderschatten. Ook worden verschillende spelers genoemd. Het Nederlandstalige refrein draait vooral om genieten van het leven, dansen en de trots op het eiland.

Over de kansen van Kaapverdië is Pinto optimistisch. Volgens hem wordt de ploeg onderschat en ziet hij het land de groepsfase overleven. Eén ding is zeker: de WK-koorts is bij hem in ieder geval volledig toegeslagen.