FunX

De NAVO-top komt naar Nederland en dít vindt het internet ervan: "Was een Teams-meeting niet makkelijker?"

foto: ANP
  1. Newschevron right
  2. De NAVO-top komt naar Nederland en dít vindt het internet ervan: "Was een Teams-meeting niet makkelijker?"

Deze week is Nederland gastland voor de NAVO-top. Dat betekent dat er zo'n 45 wereldleiders naar ons land komen om te spreken over het verbond en belangrijke afspraken. Maar niet alleen Den Haag, waar de vergaderingen zullen plaatsvinden, heeft hier last van. Jij gaat er namelijk ook wat van merken op de weg.

Wat is er aan de hand?

Tijdens de NAVO-top komen zo’n 45 wereldleiders, ministers en duizenden medewerkers uit NAVO-landen samen. De bijeenkomst is op 24 en 25 juni in Den Haag en duurt twee dagen. Omdat er zoveel leiders bij elkaar zijn, gelden er extra veiligheidsmaatregelen. Zo reizen alle wereldleiders via een afgezette route van Schiphol naar Den Haag. Dit betekent dan ook dat delen van de A5, A4, A44 en N44 tijdelijk dichtgaan. Rijkswaterstaat verwacht drie keer zoveel files. Het wordt dan ook geadviseerd om thuis te werken deze week, want het OV zal ook erg druk zijn.

Trump in Nederland

Alle ogen zijn op Nederland gericht tijdens de NAVO-top. Om risico’s te voorkomen is er zware beveiliging: op land, zee en in de lucht. In Den Haag zie je legervoertuigen, militairen met wapens, helikopters in de lucht en marineschepen op zee. Na de Amerikaanse aanval op Iran was het onzeker of Trump nog naar Nederland zou komen. Het Witte Huis heeft echter bevestigd dat zijn bezoek doorgaat. Zijn voertuigen zijn inmiddels al in Nederland gespot.

Woensdag is de belangrijkste NAVO-vergadering. Wereldleiders besluiten dan over veiligheid, steun aan Oekraïne en de toekomst van het bondgenootschap. Rutte sluit af met een persconferentie en daarna vertrekken ze allemaal weer.

Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.

Reacties

Veel mensen hebben laten weten dat ze het niet eens zijn met de vergaderingen in Nederland. Zo kost het Nederland niet alleen miljoenen om hen hier te verwelkomen, maar zijn veel mensen ook boos op de komst van Donald Trump en andere leiders. "Wereldleiders? Oorlogsmisdadigers bedoel je", "Zo belangrijk is deze dag niet. Alleen voor wapenhandelaren" en "Was een Teams-meeting niet makkelijker?", reageren verschillende social media-gebruikers.

Ster advertentie
Ster advertentie