FunX

Nieuwe Quote 500: geen families, wel individuen

  1. Newschevron right
  2. Nieuwe Quote 500: geen families, wel individuen
Mirjam van den Broeke vertelde vanochtend in Start uitgebreid over de nieuwe Quote 500 die vanaf vandaag in de winkels ligt. De hoofdredacteur van Quote reageerde ook op het gerucht dat rijkelui haar blad betalen, om niet vermeld te worden in de lijst van rijkste Nederlanders.

Families en individuen

De familie Brenninkmeijer stond jarenlang bovenaan de Quote 500, maar dit jaar is de eerste plaats ingenomen door de dochter van Freddy Heineken. Dat komt doordat er nu alleen nog meer individuen in de Quote 500 opgenomen worden. Ter compensatie is er nu ook een familie top 50. Charlene de Carvalho-Heineken is de rijkste Nederlander van 2012. Volgens Mirjam komt dat doordat bier crisisbestendig blijkt te zijn. "Mensen gaan misschien nog wel meer bier drinken door de crisis en dat merkt Charlene."

Omkopen

Al jaren gaat het gerucht dat steenrijke Nederlandse ondernemers de Quote 500 geld geven om niet vermeld te worden. Mirjam van den Broeke stuurt dit omkoopbericht naar het rijk der fabelen, maar zegt er wel bij dat iemand ooit zo'n verzoek heeft gedaan. Diegene verzocht om een redactie-uitje te sponsoren als Quote hem van de lijst zou halen. "Daar zijn wij totaal ongevoelig voor," aldus de hoofdredacteur.

{source}
<iframe width="550" height="166" scrolling="no" frameborder="no" src="http://w.soundcloud.com/player/?url=http%3A%2F%2Fapi.soundcloud.com%2Ftracks%2F65638341&show_artwork=true"></iframe>
{/source}

Auteur

Mirjam van den Broeke schreef samen met Femmetje de Wind drie boeken over mannen en vrouwen, maar een vervolg laat nog even op zich wachten: "We zijn allebei heel superdruk. Voorlopig is het zo wel goed, maar ik denk dat ik uiteindelijk wel een boek zal schrijven, want ik vind dat heel leuk om te doen."


Advertentie via ster.nl
Advertentie via ster.nl