ANP: FunX populairste radio onder jongeren
- News
- ANP: FunX populairste radio onder jongeren
Met dat percentage laat FunX in de Randstad landelijke (jongeren)stations achter zich. Zo blijkt uit het onderzoek dat Radio 538 een dagbereik heeft van 17,5 procent, Yorin FM 10,2, Sky Radio 9,6 en Noordzee FM 7,1.
FunX richt zich op stadsjongeren en heeft vooral een multicultureel karakter. De ene helft van de begroting van de radiozender brengt het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap (OC&W) op, de andere helft betalen de vier steden (Amsterdam, Utrecht, Den Haag en Rotterdam) waar het station uitzendt.
Het onderzoeksresultaat is voor de FunX-leiding reden om de mogelijkheden te onderzoeken ook FunX-edities te openen in bijvoorbeeld Arnhem, Groningen en Enschede. ,,Deze uitkomsten bevestigen het gevoel dat we al hadden door ons intensieve contact met jongeren. Dit onderzoek maakt stadsjongeren voor het eerst zichtbaar in de Nederlandse mediawereld'', aldus een FunX-woordvoerder.
Ook Publieke Omroep onderkent de specifieke radiowensen van stadsjongeren en is enige tijd geleden begonnen met een nieuw station op de kabel: Urban Radio. Dat station heeft als nadeel dat het niet in de ether is te ontvangen. Bovendien is het onderwerp van juridische touwtrekkerij. Met ingang van juli begint Radio 538 ook met een urban radiozender onder de noemer Juize FM. Die zender is voorlopig alleen via internet te beluisteren.
Lees ook
FunX
Lot is tijdens fietsprotest lastiggevallen door vijf mannen: "Nee, waren geen asielzoekers"FunX
Hoe goed is samen gamen voor je relatie? "Het kan best toxic zijn"FunX
Inez over advies van haar vader: "Hij zei dat ik een Chaabi-liedje moet maken"FunX
Charlie Kirk doodgeschoten voor duizenden toeschouwers, maar wie was hij?