Games & gadgets

Volgende Grand Theft Auto kan niet worden gemaakt met AI volgens Take Two-baas

foto: AFP
  1. Newschevron right
  2. Volgende Grand Theft Auto kan niet worden gemaakt met AI volgens Take Two-baas

Volgens Strauss Zelnick, de CEO van Grand Theft Auto-uitgever Take-Two Interactive, is het nog lang niet mogelijk om met AI een nieuwe GTA te maken. Dit vertelde de topman tijdens de Technology Executive Council Summit in New York.

Volgende GTA zal niet met AI worden gemaakt

Strauss Zelnick liet weten dat hij niet volledig tegen het gebruik van AI in gameontwikkeling is, maar wel voorzichtig blijft. Vooral als het gaat om intellectueel eigendom ziet hij risico’s: "We moeten ons intellectueel eigendom veilig houden, en we moeten voorzichtig zijn met dat van anderen. Als je IP's met AI creëert, kun je het niet beschermen." Zelnick benadrukte daarnaast dat AI op dit moment nog lang niet het niveau haalt van menselijke creativiteit: "Laten we veronderstellen dat er geen beperkingen op AI zijn. Zouden we morgen op een knop kunnen drukken en een equivalent van Grand Theft Auto 6 en diens marketingplan kunnen creëren? Het antwoord luidt nee. Ten eerste is dat simpelweg nog niet mogelijk, en ten tweede ben ik van mening dat je niet iets zou krijgen dat erg goed is."

Grand Theft Auto 6 staat gepland voor release op 26 mei 2026. Volgens Take-Two ligt die datum nog steeds vast. De game speelt zich af in een fictieve versie van Miami, beter bekend als Vice City, en draait om twee hoofdpersonages: Lucia Caminos en Jason Duval.

Advertentie via ster.nl
Advertentie via ster.nl