Aboutaleb wil in gesprek met rappers over verheerlijken vuurwapengeweld
- News
- Aboutaleb wil in gesprek met rappers over verheerlijken vuurwapengeweld
Ahmed Aboutaleb met rappers praten om een eind te maken aan het verheerlijken van vuurwapengeweld. Dat zei de burgemeester van Rotterdam donderdag in zijn nieuwjaarstoespraak voor de gemeenteraad.
Te veel vuurwapens
Aboutaleb vindt dat rappers hun verantwoordelijkheid moeten nemen en zelf in actie moeten komen om vuurwapenbezit en het ophemelen van vuurwapengeweld te stoppen. Het zit de burgemeester dwars dat er te veel vuurwapens in de omloop zijn. "De politie doet al veel om vuurwapens van straat te halen. Helaas is het zo dat in de rapscene vuurwapens regelmatig verheerlijkt worden. Zij schotelen onze jeugd soms het beeld voor dat het cool is om een wapen te bezitten en zelfs te gebruiken als je dat nodig vindt."
Feis en Hümeyra
Ahmed Aboutaleb doet zijn oproep na de trieste dood van rapper Feis en de 16-jarige Hümeyra. Feis overleed op nieuwjaarsnacht na een schietpartij op de Nieuwe Binnenweg. Hümeyra werd een maand geleden doodgeschoten op het Rotterdam Design College.
Zwaarder straffen
De burgemeester van Rotterdam ziet het liefst dat de straffen voor wapenbezit verzwaard worden: "Straffen op wapenbezit zijn te laag, dat is mij een doorn in het oog", aldus Aboutaleb.
Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.
Lees ook

Music
Tiwa Savage bewandelde een hobbelig pad naar het artiestenbestaan: "Alles werkte tegen"
Music
Emms teaset na vier jaar opnieuw een nieuwe solo tune: "Dit is de Emms die we willen horen"
Music
Bizar: Kanye West stelt album 'Bully' voor de achtste (!) keer uit
Music
Bevestigd: Kanye West treedt na meer dan 10 jaar op in Nederland