Geerte vecht boete wildplassen aan: "Er zijn te weinig vrouwentoiletten"
- News
- Geerte vecht boete wildplassen aan: "Er zijn te weinig vrouwentoiletten"
De 23-jarige Geerte moest na een avond stappen in Amsterdam heel nodig naar de wc. Omdat de club al dicht ging, mocht ze daar niet meer naar het toilet. Ook buiten was er nergens een plek waar ze terecht kon. Daarom besloot ze buiten een plekje te zoeken.
Dikke boete
Het wildplassen leverde Geerte een boete van 140 euro op. Aan Editie NL vertelt ze dat haar vriendinnen haar wel waarschuwden voor de agenten, maar dat ze niet meer kon stoppen. Ze besloot echter de boete niet te betalen, maar de zaak aan te vechten. Volgens Geerte is het namelijk oneerlijk dat er weinig plekken zijn waar vrouwen naar de wc kunnen gaan: "Er zijn in Amsterdam twee plekken voor vrouwen, tegenover vijfenveertig voor mannen."
Rechtzaak
Het is nu twee jaar geleden dat de boete werd uitgeschreven, maar de zaak komt maandag 18 september pas voor de rechter. Geerte weet dat ze fout zat, maar hoopt met deze zaak een punt te kunnen maken. Het gaat haar niet meer om de boete, maar om het principe.
Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.
Lees ook

Up 2 Date
Winkelcentrum ontruimd en lange rijen voor gesloten winkels door zeldzaam horloge
Up 2 Date
Verenigde Naties slaan alarm over Afghanistan: vrouwen verliezen steeds meer rechten
Up 2 Date
Dit is de nieuwe baan van Diddy in de gevangenis: "Ze krijgen daar soms extra privileges"
Up 2 Date
Israël voert opnieuw aanvallen uit op Gaza, spanning rond staakt-het-vuren loopt verder op