Ouadoud (22) uit Zeist vermist in Tanger: 'Hij is afhankelijk van zorg'
- News
- Ouadoud (22) uit Zeist vermist in Tanger: 'Hij is afhankelijk van zorg'
De 22-jarige Ouadoud Rabbaj uit Zeist wordt al bijna een week vermist. Hij was met zijn familie op vakantie in Marokko, maar verliet daar de woning waar ze verbleven. Sindsdien hebben ze niets meer van hem gehoord. Zijn familie en de politie zijn hard naar hem op zoek.
Dag en nacht op zoek
Nu wordt er in een ochtend-, middag- en avondploeg naar hem gezocht. "We voelen ons heel machteloos", vertelt zijn zus aan de NOS. "We staan iedere dag op en herhalen dezelfde routine." Vrienden, familieleden en kennissen zoeken hard mee en ook onbekenden worden aangesproken.
De Marokkaanse politie is ook ingeschakeld en actief op zoek naar Ouadoud. Tot nu toe is er nog geen nieuws, en daardoor worden de zorgen bij de familie erger.
Op social media is een flyer verspreid met de foto van Ouadoud en contactgegevens van zijn familieleden. Volgens zijn zus zijn er ook veel mensen die voor de grap bellen. "Het is ontzettend pijnlijk om in deze toch al moeilijke situatie met zulke telefoontjes te worden geconfronteerd."
Beperking
Die zorgen worden versterkt door Ouadoud's situatie. Zo zou hij een lichamelijke beperking hebben, kampen met psychische problemen en een verslaving. Hij heeft grotendeels zorg nodig van zijn ouders. Zijn zus vertelt dat hij dagelijks medicijnen moet innemen, maar die niet bij zich heeft.
Ook zou hij na een ongeluk een paar jaar geleden blijvend lichamelijk letsel hebben overgehouden, waardoor hij mank loopt en zijn armbreuk nooit helemaal beter is geworden.
Alleen op pad
Ouadoud was met zijn ouders op vakantie in Marokko, waar ze een rondreis maakten in het noorden van het land. Ze verbleven in Tanger, waar het op dit moment heel druk is door de vakantieperiode. Door de drukte, vooral in het verkeer, wordt de zoektocht soms onmogelijk gemaakt.
Hoewel hij vaker een paar uur alleen de deur uit gaat en dat normaal gesproken goed gaat, is hij nu onbereikbaar. Hij vertrok met zijn telefoon, maar zonder oplader en zijn telefoon staat nu uit.
Volgens zijn zus spreekt hij een beetje Darija (Marokkaans Arabisch) en kan hij dus wel een simpel gesprek voeren. Zijn familie denkt niet dat hij met opzet is weggelopen, maar is bang dat hij is verdwaald.
Volgens de zus van Ouadoud kan het gezin niet thuis wachten op nieuws van de politie, en zoeken ze daarom zelf mee. "We hopen vooral dat we hem snel weer in goede gezondheid in onze armen kunnen sluiten."
Lees ook

Up 2 Date
Nederlandse accountant (64) vermoord door vermiste zoon op Tenerife
OMG
Hannah Kobayashi is 'vrijwillig vermist' verklaard na mysterieuze reis naar Mexico
Up 2 Date
Vermiste Ahmed Oulad Sedik (58) na elf dagen dood gevonden
FunX Amsterdam
De vermiste Shelley is gevonden: "We weten alleen dat ze veilig is"