Egyptische presentatrices geschorst om overgewicht
- News
- Egyptische presentatrices geschorst om overgewicht
De Egyptische publieke omroep ERTU heeft acht presentatrices van de buis gehaald, omdat ze zouden moeten afvallen. Dat zegt de lokale krant Youm7.
De vrouwen mogen terugkomen als ze op dieet zijn gegaan. De actie veroorzaakte veel ophef onder vrouwenrechtenbewegingen en parlementsleden, maar het netwerk weigert haar standpunt te veranderen.
Representatief
De presentatrices hebben een maand de tijd gekregen om gewicht te verliezen en mogen pas terug op televisie tot zij een "geschikt uiterlijk" hebben.
Concurrentie
De beslissing is gemaakt door directeur Safaa Hegazi. Zij staat sinds april aan het hoofd van ERTU en heeft tot doel de omroep te moderniseren en te laten concurreren met andere grote omroepen.
Vernederend
Khadija Khattab (op de foto) is één van de vrouwen die werd geschorst vanwege haar gewicht. Zij noemde de eis "vernederend en zelfs schandalig". Volgens haar zou er naar haar werk moeten worden gekeken en dan bepaald worden of zij niet op haar plek zit.
Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.
Wat vind jij ervan, mag een zender eisen stellen aan zijn presentatoren? Drop jouw mening in de comments beneden.
Lees ook
Up 2 Date
Terwijl Nederland Bevrijdingsdag viert kunnen de mensen in Gaza geen kant meer opUp 2 Date
Tien gevangenen ontsnappen uit gevangenis en laten bericht achter: "Te makkelijk"Up 2 Date
Experts stellen dat Nederland genocideverdrag schendt met passieve houding naar GazaUp 2 Date
Partijen willen wet waarbij vrouwen mannen kunnen controleren op gewelddadig verleden