Modeontwerper Giorgio Armani (91) overleden
- News
- Modeontwerper Giorgio Armani (91) overleden
Giorgio Armani, een van de rijkste en meest bekende modeontwerpers ter wereld, is overleden. Dat laat zijn team weten in een verklaring op Instagram.
Overleden
Armani Group laat via een Instagram-bericht weten afscheid te moeten nemen van de Italiaanse oprichter en icoon Giorgio Armani. 'Met oneindige deelneming kondigt de Armani Group het overlijden van zijn uitvinder, oprichter en onvermoeibare motor aan: Giorgio Armani', schrijven ze in de verklaring. Meneer Armani, zoals hij binnen zijn bedrijf werd genoemd uit respect, overleed in zijn woning in Milaan in het bijzijn van zijn dierbaren. Tot zijn laatste dagen werkte de ontwerper aan het bedrijf, de collecties en de vele lopende en toekomstige projecten
Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.
Gezondheid achteruit
Giorgio Armani was al tientallen jaren de grote baas achter het wereldwijde mode- en beauty-imperium, dat jaarlijks een omzet van 2 miljard euro heeft. Hij was niet alleen de bedenker achter de ontwerpen, maar runde ook het bedrijf. Hoewel het met zijn bedrijf dus heel goed gaat, ging het met zijn gezondheid steeds slechter. Daardoor kon hij tijdens Fashion Week in Milaan voor het eerst niet aanwezig zijn bij modeshow waar zijn merk aan meedeed.
Succesvol
De Italiaanse ontwerper wilde eerst dokter worden, maar koos later voor de modewereld. In 1975 startte hij zijn eigen kledingmerk waarbij zijn focus lag op chique kleding. Dankzij zijn ontwerpen werd hij wereldberoemd en wordt hij gezien als een van de meest succesvolle Italiaanse ontwerpers ooit. Vorig jaar liet hij nog weten over twee of drie jaar met pensioen te willen. Giorgio Armani heeft geen kinderen om zijn bedrijf aan door te geven. Er waren op dat moment wel mensen die zeiden interesse te hebben om het over te kopen, maar dat wilde hij toen nog niet.
Zijn begrafenis vindt plaats in besloten kring, omdat hij dat zelf graag wilde. Wie afscheid wil nemen, kan dat dit weekend doen in het Armani-theater in Milaan.
Lees ook

Up 2 Date
Vader van Wesley en Rodney Sneijder overleden: 'Gevochten als een leeuw'
Up 2 Date
Zoon van El Chapo bekent dat hij betrokken was bij drugshandel
Up 2 Date
Oproep tot protest voor gedupeerde kinderen van toeslagenschandaal: "Erken de impact"
Up 2 Date
Pistache-hype kan Syrië helpen om het land beter te maken