Grote protesten op Curaçao tegen regering
- News
- Grote protesten op Curaçao tegen regering
Op Curaçao vinden er momenteel grote protesten plaats tegen de huidige regering. Het is de tweede achtereenvolgende dag dat er door mensen wordt gedemonstreerd. De demonstranten eisen dat de regering-Rhuggenaath opstapt.
Armoede
Woensdagavond blokkeerde een boze menigte de belangrijke Julianabrug om zo hun onvrede te verkondigen. De demonstranten zijn boos over de hoeveelheid armoede op het eiland. Ze stellen dat de regering zich onvoldoende inzet voor de bevolking en willen verandering teweeg brengen. Dit was al een probleem op Curaçao, maar door het gebrek aan toerisme door de coronacrisis is dit alleen maar verergerd.
Onafhankelijk
De actievoerders zijn onafhankelijk niet gebonden aan een politieke partij. Wel zijn er meerdere kleine politieke partijen die zich solidair met hen hebben verklaard. Ook zij willen dat er bij het installeren van een nieuwe regering wordt gekozen voor vakministers. De volgende parlementsverkiezingen op het eiland vinden volgend jaar plaats in maart.
Lees ook

Up 2 Date
Kwart van vuurwerk in winkels blijkt te gevaarlijk voor verkoop
Up 2 Date
Explosiegolf houdt Nederland in zijn greep: bijna net zoveel aanslagen als vorig jaar
Up 2 Date
Gewonden bij steekincident na Broederliefde-concert in Rotterdam
Up 2 Date
Harrie Snijders verschijnt voor rechter voor productie en handel in harddrugs