Het internet reageert op Netanyahu's plannen voor Gaza: "Satanyahu"
- News
- Het internet reageert op Netanyahu's plannen voor Gaza: "Satanyahu"
De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat hij de hele Gazastrook wil bezetten. Volgens Israëlische media, waaronder The Jerusalem Post, is er inmiddels een besluit genomen om het gebied volledig in te nemen. Ook zouden er speciale militaire operaties komen in gebieden waar nog gijzelaars worden vastgehouden.
Legerleider moet opstappen als hij het oneens is met Netanyahu
Terwijl Israël bezig is met een genocide in Gaza, lopen de spanningen op binnen de Israëlische autoriteiten. Volgens berichten uit Benjamin Netanyahu’s kantoor zou er een duidelijke boodschap zijn gestuurd naar de stafchef van het Israëlische leger. Zo zou er tegen de legerleider zijn gezegd: "Als u het hier niet mee eens bent, moet u ontslag nemen." Netanyahu roept vandaag zijn kabinet bijeen om een definitief besluit te nemen over de kwestie.
Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.
Internet reageert woedend op Gaza-plannen Netanyahu
Er is veel woede gekomen op de plannen van Benjamin Netanyahu. Op social media klonken er boze reacties op de uitspraken van de Israëlische premier. Zo schreef iemand op Instagram: "Frankrijk erkent Palestina, waar blijft Nederland? 60.000 dode Palestijnen vs 148 gijzelaars is geen zelfverdediging. Kinderen verhongeren, mensen beschoten voor voedselhulp. Word wakker NL! Netanyahu is niet de oplossing. Hij is het probleem!" Een ander schreef: "Adolf Hitler sloot ook onschuldige kinderen, vrouwen en mannen op in ghettos, hongerde ze uit en bombardeerde ze. Daarna nam hij alles in. Netanyahu is zichzelf als tweede Adolf in de geschiedenisboeken aan het zetten." Weer een ander was wat bondiger en reageerde: "Satanyahu."
Netanyahu niet de enige Israëlische politicus met brute plannen
Benjamin Netanyahu is niet de eerste Israëlische politicus die openlijk blijk geeft van zijn plannen voor bezetting, etnische zuivering en genocide. Eerder bezigden ook Netanyahu's ministers Itamar Ben-Gvir en Bezalel Smotrich brute taal tegenover de Palestijnen. Zo zei Ben-Gvir dat het "aanmoedigen van emigratie de meest ethische oplossing zou zijn voor de Palestijnen". Daarmee gaf de radicaal-rechtse minister te kennen dat hij achter de etnische zuivering van Gaza staat. Ook Smotrich heeft zich op radicale wijze uitgesproken over de uitbreiding tot een "Groot-Israël". Zo zei hij nadat het Israëlische kabinet in mei toestemming gaf voor 22 nieuwe illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever: "We nemen geen vreemd grondgebied in, maar de nalatenschap van onze voorouders."
Lees ook

Up 2 Date
Nasrdin Dchar schrijft brief naar koning Willem-Alexander: “U zwijgt over Gaza, dus bent u medeplichtig”
Up 2 Date
Meer dan 100 hulporganisaties slaan alarm voor Gaza: "Voordat er niemand meer te redden valt"
Up 2 Date
Vijfjarig Palestijns meisje in Gaza overleeft kogel in hoofd: "Kinderen zijn doelwit"
Up 2 Date
Gaza in shock: Israël dropt hulp rechtstreeks op tenten van vluchtelingen