Jong030 Q&A: "Scholen moeten inzien dat ook kinderen mantelzorgers kunnen zijn"
- News
- Jong030 Q&A: "Scholen moeten inzien dat ook kinderen mantelzorgers kunnen zijn"
Mantelzorgers zien zichzelf helemaal niet als mantelzorgers. Dat vertelde Mariska Hoencamp, van Steunpunt en Lokaal Kenniscentrum Mantelzorg, in Jouw Stad Utrecht.
Het blijkt dat ruim 25 procent van de Utrechtse jongeren onder deze categorie valt. Zorg je bijvoorbeeld voor je zieke vader? Of heb je een hulpbehoevende zusje waar je voor zorgt? Dan ben jij wel degelijk een mantelzorger.
Meer aandacht
"Ze melden zich ze weinig bij ons steunpunt. En als ze zich wel melden, dan zijn ze vaak al overbelast. Het kost dan te veel moeite om ze weer op de rails te krijgen."
Mariska vindt het belangrijk dat er ook meer aandacht op scholen wordt besteed hieraan. "Wij zouden graag zien dat scholen meer aandacht besteden aan ziekte en zorg." Zo zijn er bijvoorbeeld leerlingen die hun schoolwerk niet zo goed doen, door hun thuissituatie.
Max is zo'n jonge mantelzorger, die zorgt voor zijn bipolaire vader.
Lees ook

FunX Utrecht
Kraanwater besmet in regio Utrecht: supermarkten leeggehamsterd
FunX Utrecht
Cheyenne over platform 'In je bol' voor mentale gezondheid jongeren: "Ook voor jongeren van kleur"
FunX Utrecht
Grote brand en explosie in stad van Utrecht: "Niet richting gebied komen"
FunX Utrecht
Politievrijwilliger (36) aangehouden op verdenking van kinderporno en seksueel contact met minderjarigen