Video

Boer Ayoub over zijn schooltijd: "In Nederland moeten we te vroeg al een beroep kiezen"

foto: FunX
  1. Newschevron right
  2. Boer Ayoub over zijn schooltijd: "In Nederland moeten we te vroeg al een beroep kiezen"

In de nieuwste aflevering van It's Complicated deelt Boer Ayoub zijn ervaringen met ondernemen, investeren en het werken als boer. Ayoub investeerde voorheen in toerisme en eettentjes, maar vond dat te ingewikkeld. Met dieren en planten had hij meer affiniteit en daarom besloot hij terug te keren. Ondanks dat het ondernemen voorheen geen groot succes was, haalde hij hier lessen uit die hij nu weet toe te passen in de vee en akkerbouw. Samen met Mahi en Jayh blikt hij terug op zijn ervaringen en spreekt hij ook over het schoolsysteem in Nederland.

"Ik vind het heel dom dat ik een omweg heb gemaakt"

Op school werd er van Ayoub en zijn leeftijdsgenoten al vroeg verwacht een beroepskeuze te maken. "Ik vind dat we in Nederland te vroeg al een beroep moeten kiezen", vertelde Ayoub. Zelf wist hij al vroeg dat hij een grote passie had voor vee en akkerbouw. Daarom besloot Ayoub dat hij boer wilde worden. Hoewel de boer zelf al snel wist wat hij wilde worden, vindt hij niet dat scholieren op jonge leeftijd al deze keuzes kunnen maken. "Het is iets waar mijn vader ook moeite mee had. Hij kwam dan op school en vertelde dat in Marokko de keuze pas werd gemaakt als je achttien jaar was. Veertien jaar was nog veel te vroeg", vervolgde hij.

Ondanks dat Ayoub al vroeg wist wat zijn passie was, liet hij zich beïnvloeden door zijn omgeving die hem vertelde om zijn geld te investeren in onder andere eettentjes. "Ik kende de sector niet en ik vond het te ingewikkeld", deelde hij. "Ik vind het heel dom dat ik een omweg heb gemaakt om uiteindelijk toch terug te komen naar waar ik begon."

Succesvolle ondernemer


Ayoub wil graag uitbreiden en denkt na over de vervolgstappen van zijn carrière. "Ik moet nog veel leren over succesvol ondernemerschap. Ik ben mezelf een klein beetje aan het omscholen", deelde Ayoub. "Ik begon in de veehouderij en werkte met productiedieren zoals geiten, schapen en koeien. En nu zit ik in de akkerbouw, dit is het planten van bijvoorbeeld graan", vertelde hij.  "Ik wil ook tomaten en aardbeien planten en zien wat ik daar weer mee ga verdienen. Maar ik ben pas echt succesvol als ik mijn eerste vijftien koeien heb staan". 

Bekijk het volledige interview van It's Complicated via ons YouTube-kanaal.

Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.

Advertentie via ster.nl
Advertentie via ster.nl