Entertainment

Advocaten Diddy doen opvallend verzoek bij de rechter omtrent gevangenisstraf

foto: AFP
  1. Newschevron right
  2. Advocaten Diddy doen opvallend verzoek bij de rechter omtrent gevangenisstraf

De advocaten van Diddy, die al een jaar vastzit, hebben de rechter gevraagd om de rapper niet meer dan veertien maanden cel te geven. Dat blijkt uit een nieuwe rechtszaak waarin zij pleiten voor een straf die vrijwel gelijkstaat aan de tijd die hij al vastzit.

Advocaten willen Diddy na jaar cel vrij

De rapper werd in juli door een jury schuldig bevonden aan het vervoeren van personen met prostitutie als doel. Daar staat maximaal twintig jaar cel op, maar volgens zijn advocaten zou dat niet eerlijk zijn.
Diddy’s advocaten benadrukken dat de schade al is aangericht. “De sterrenstatus van de heer Combs op het gebied van muziek, mode, sterke drank, media en financiën is aan diggelen en zijn nalatenschap vernietigd”, zo zeiden ze volgens NBC News. Omdat de artiest al sinds september vorig jaar vastzit, zou een straf van veertien maanden betekenen dat hij vrijwel direct vrij zou komen.

Rechtszaak Diddy

De jury sprak Diddy eerder vrij van zwaardere aanklachten zoals mensenhandel en leiding geven aan een criminele organisatie. Zijn advocaten vinden daarom dat de rechter een passende straf moet opleggen voor hetgeen dat bewezen is. De aanklagers hebben nog tot 29 september om een strafvoorstel te doen en op 3 oktober hoort de 55-jarige artiest welke straf de rechter daadwerkelijk oplegt.

Ster advertentie
Ster advertentie