FunX

Korans aangetroffen onder tafelpoot in ruimte Universiteit Utrecht: "Wil dat universiteit veiligheid waarborgt"

foto: Ingezonden beeld

Deze week kwam naar buiten dat een stilteruimte van de Universiteit Utrecht respectloos was achtergelaten. In de ruimte werden meerdere korans onder een tafelpoot aangetroffen, naast geleegde bierflesjes. In de middagshow met Wef en Yousef sprak Kaan, woordvoerder van de islamitische studentenvereniging INSAN, over het incident.

"Je wil dat de universiteit die veiligheid kan waarborgen"

Kaan, zelf student aan de Universiteit Utrecht, vertelt dat zijn vereniging een melding kreeg van een student die de stilteruimte op het Utrecht Science Park aantrof met twee korans onder een tafelpoot en bierdopjes en alcohol eromheen. Het incident maakte veel indruk op hem. "We vinden het erg jammer dat zoiets heeft plaatsgevonden op de universiteit. Je wil dat de universiteit die veiligheid kan waarborgen bij zo'n kwetsbare ruimte als een stilteruimte."

De universiteit omschrijft een stilteruimte zelf als een plek waar studenten en medewerkers zich kunnen terugtrekken voor een moment van stilte en die ook gebruikt kan worden voor andere doeleinden. Kaan en zijn vereniging namen na de melding contact op met de Universiteit Utrecht. Volgens hem liet de universiteit weten de ruimte schoon te maken. De vereniging heeft daarnaast om een gesprek gevraagd. "De schuld ligt natuurlijk bij de daders, maar er zijn flink wat moslims op de universiteit. Zij hebben wel de verantwoordelijkheid voor de veiligheid van deze studenten." Ook buiten de universiteit heeft de zaak inmiddels aandacht gekregen. DENK-Kamerlid Doğukan Ergin spreekt van een mogelijke haatactie tegen moslimstudenten en heeft aangekondigd hierover Kamervragen te stellen.

Advertentie via ster.nl
Advertentie via ster.nl