FunX
CritiX: "Overvaller dood? Risico van het vak!"
- News
- CritiX: "Overvaller dood? Risico van het vak!"
CritiX ging maandag over de zaak in Deurne die Nederland bezighoudt. Juweliersvrouw Marina schoot twee overvallers dood, die haar man probeerden te beroven. Was dat zelfverdediging of gaat het om een koelbloedige moord?
Zarayda gooide de juweliersdiscussie op tafel en zag dat 87% van de mensen het eens waren met de stelling: "Als overvaller doodgeschoten worden, is risico van het vak!"
Zarayda gooide de juweliersdiscussie op tafel en zag dat 87% van de mensen het eens waren met de stelling: "Als overvaller doodgeschoten worden, is risico van het vak!"
Marokkanen
Appa zegt dat de juwelierszaak om meer draait dan alleen een overval. Hij merkt op dat er wéér met klemtoon wordt gesproken over Marokkanen. "Dit gaat niet meer om een misdaad, maar dit is politiek geworden. (..) Het signaal wat nu wordt afgegeven is dat als je ze niet kunt terugsturen, je ze maar doodschiet."Verboden wapenbezit
Appa vraagt zich ook ernstig af waarom het motief en verboden wapenbezit niet wordt meegewogen in de zaak: "Ik heb begrepen dat zij eerst thuis was en de overval zag op de beveiligingscamera. Ze heeft blijkbaar niet de politie gebeld, maar een wapen gepakt, naar beneden gegaan en de jongens neergeschoten. Vervolgens wordt ze vrijgesproken. Ik snap zelfverdediging, maar het motief wordt niet meegenomen. En waar is verboden wapenbezit gebleven?"Gevolg
Er is een kans dat de juweliersvrouw vrijgesproken wordt, maar wat voor uitwerking heeft dat op Nederland? Appa heeft wel een idee: "Dan gaat de volgende juwelier een Marokkaan doodschieten omdat hij zich bedreigd voelde of dacht overvallen te worden. We leven straks in het Wilde Westen. Ook een crimineel heeft rechten in een rechtstaat. Dit gaat nergens meer over."Advertentie via ster.nl
Advertentie via ster.nl
Lees ook

FunX
Yes-R kiest tussen Egypte, Marokko en Nederland op het WK: “Ik zou liegen als ik zeg dat het gelijk is”
FunX
Mitchel Esajas van 'Zwart Manifest' sprak met Rob Jetten over positie zwarte gemeenschap: "Uiteindelijk gaat het om daden"
FunX
Dit zijn de deelnemers van het nieuwe seizoen van FunX Talent: Summer Vibes
FunX
Eljero Elia blikt terug op lessen uit voetbalcarrière: "Ik zag mezelf vaak als slachtoffer"