CritiX: 'Allah als merknaam kan gewoon'
- News
- CritiX: 'Allah als merknaam kan gewoon'
Stelling
Op FunX.fm stond de stelling: 'Als merknamen met God & Buddha kunnen, mag een merknaam als Allah ook'. De stemuitslag was 50/50. De helft van de stemmers klikte op 'eens' en de andere helft op 'oneens'.
Reacties
Blorinda vindt dat het niet mag, omdat heilige benamingen van elk geloof volgens haar met rust gelaten moeten worden.
Robert vindt dat het gewoon moet kunnen. Hij vindt dat mensen niet zo moeilijk moeten doen.
Angelique vindt het ook kunnen, omdat iedereen elkaar hoort te respecteren, zelfs als God of Allah gebruikt wordt als merk.
Kemal denkt dat het alleen maar verkeerd kan aflopen als Allah als merk wordt gebruikt.
Volgens Ammie horen heilige namen niet gebruikt te worden in de merkenwereld.
Raquel vindt het wel kunnen, omdat het merk ‘Gsus’ ook is afgeleid van Jezus.
In CritiX sprak Q-Bah onder meer met merkjurist Rachel Bahadoersing. Volgens haar zijn er wel mogelijkheden om Allah te registreren als merk in de Benelux. Check het hier:
{source}
<iframe width="100%" height="166" scrolling="no" frameborder="no" src="https://w.soundcloud.com/player/?url=http%3A%2F%2Fapi.soundcloud.com%2Ftracks%2F74220234"></iframe>
{/source}
CritiX is er van maandag t/m donderdag van 21-23 uur. Meepraten? Mail je naam en telefoonnummer naar critix@funx.nl.
Wat vind jij?
Lees ook

FunX
Dragqueen Maybelline over de kunst van drag: "Het is ontzettend veel werk"
FunX
Heb jij ook teveel maand over aan het einde van je geld? Je bent niet de enige
FunX
Twee Nederlanders niet meer welkom op Bali na ophef om exclusieve renclub: "Dit zijn gewoon moderne kolonisten"
FunX
Back to School: dit lesrooster met Frenna, Yade Lauren en meer wil je echt volgen