FunX Rotterdam

Politie schiet fatbike-dief dood bij McDonald’s in Capelle aan den Ijssel

foto: ANP
  1. Newschevron right
  2. Politie schiet fatbike-dief dood bij McDonald’s in Capelle aan den Ijssel

In Capelle aan den IJssel is zaterdagmiddag een man om het leven gekomen nadat de politie het vuur op hem opende. Het ging om een verdachte van een beroving die met een vuurwapen op de vlucht sloeg. De fatale achtervolging eindigde bij een McDonald’s aan de Hoofdweg, waar agenten hem probeerden te stoppen.

Vlucht na fatbike-beroving

Volgens de politie begon het incident rond 16.15 uur na een melding van een beroving aan het Wisselspoor. De verdachte zou een fatbike onder bedreiging hebben buitgemaakt en was in het bezit van een vuurwapen. Toen agenten hem zagen, koos hij direct het hazenpad en begon een achtervolging door de stad.

Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.

Schoten in drukke omgeving

De man rende uiteindelijk richting de McDonald’s aan de Hoofdweg, een plek waar het rond dat tijdstip druk is met winkelend publiek en gezinnen. Daar probeerden agenten hem te benaderen, maar opnieuw ging hij er vandoor. Op dat moment loste de politie schoten. De verdachte werd geraakt en overleed ter plekke.

Onderzoek naar politieoptreden

Zijn identiteit is nog niet bekendgemaakt. Omdat het gaat om een dodelijke schietpartij door agenten, doet de Rijksrecherche onderzoek naar de exacte gang van zaken. Dat is standaardprocedure bij dit soort incidenten. Ondertussen zijn buurtbewoners en omstanders geschrokken dat de situatie in een drukke wijk zo heftig escaleerde.

Ster advertentie
Ster advertentie