WK Voetbal 2030 zal plaatsvinden in wel drie continenten
- News
- WK Voetbal 2030 zal plaatsvinden in wel drie continenten
In 2030 zal het WK Voetbal voor het eerst in de geschiedenis in niet één, niet twee, maar in wel drie continenten plaatsvinden. Dat heeft de FIFA vandaag naar buiten gebracht.
Drie continenten
De FIFA heeft vandaag bekendgemaakt dat het WK voetbal in 2030 in Marokko, Spanje, Portugal en Zuid-Amerika zal plaatsvinden. Dit is de eerste keer ooit dat het wereldkampioenschap voetbal in drie continenten wordt gehouden. Het WK zal vanwege zijn honderdste verjaardag beginnen in Uruguay, Paraguay en Argentinië. Honderd jaar geleden vond de allereerste WK voetbalwedstrijd namelijk plaats in Uruguay.
Het is nog niet duidelijk welke landen in 2030 hieraan zullen deelnemen, maar voordat dit kampioenschap van start zal gaan, zal er eerst nog in 2026 een editie zijn. Deze editie zal plaatsvinden in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.
Lees ook

Sport
Iedereen wil Infantino weg, maar zo simpel is dat niet: dit moet er eerst gebeuren
Sport
Eljero Elia begrijpt voetballers die voor eigen land kiezen: "Daar voelen ze liefde en waardering"
Sport
Xavi Hernández wordt bondscoach van Oranje: “Ik voel mij een zoon van het Nederlandse voetbal"
Sport
Roy Meyer maakt MMA-debuut: "Binnen drie jaar UFC-kampioen"