Kabinet wil daklozen huisvesting bieden in plaats van opvang
- News
- Kabinet wil daklozen huisvesting bieden in plaats van opvang
Het kabinet heeft plannen om meer focus te leggen op het regelen van een woonplek voor daklozen in plaats van het bieden van opvang. De Kamer moet nog wel akkoord gaan met de plannen, die eind dit jaar worden gepresenteerd.
65 miljoen extra
Ministers Hugo de Jonge (Volkshuisvesting), Carola Schouten (Armoedebeleid) en staatssecretaris Maarten van Ooijen (Volksgezondheid) willen structureel 65 miljoen euro per jaar extra beschikbaar stellen voor de nieuwe plannen. Dat schrijven ze donderdag in een brief aan de Tweede Kamer.
Huisvesting vs. opvang
Volgens de bewindspersonen bevordert daklozenopvang het herstel van mensen niet. Dakloze mensen die in een opvang verblijven, zijn bijna altijd beter af met een eigen woonplek, stellen De Jonge, Schouten en Van Ooijen.
Om die reden willen zij, ook voor mensen die dakloos dreigen te raken, extra woonplekken beschikbaar stellen in Nederland. Ook beloven zij meer nadruk te leggen op het voorkomen van dakloosheid met de nieuwe plannen.
Lees ook
Up 2 Date
Politie deed inval bij Mo Bicep wegens verdenking van witwassenUp 2 Date
Kabinet adviseert om kinderen pas vanaf déze leeftijd sociale media te gevenUp 2 Date
Trump stuurt leger naar LA na felle protesten tegen immigratiebeleidUp 2 Date
Mark Rutte noemt Donald Trump 'daddy' tijdens NAVO-top: "Komt het niet zwak over?"