PVV’er Faber steekt stokje voor asielzoekersuitje naar Efteling: "Gaan we dus niet doen"
- News
- PVV’er Faber steekt stokje voor asielzoekersuitje naar Efteling: "Gaan we dus niet doen"
Jonge asielzoekers uit het azc in Sint Annaparochie maakten zich op voor een leuk uitje naar de efteling, maar dat werd door PVV-minister Marjolein Faber op het laatste moment gedwarsboomd. Zo schreef ze op X: "Ho, dit gaan we dus niet doen." Toch laten burgers het er niet bij zitten: via doneeracties wordt nu massaal geld ingezameld om het uitje toch mogelijk te maken.
Dagje Efteling op de planning
Het Centraal Orgaan opvang Asielzoekers (COA) had het jaarlijkse uitje voor de jongeren bewust gepland op 17 mei, de drukste dag van de kermis in het Friese dorp. Dat gebeurde niet zomaar. Vorig jaar liep het dorpsfeest flink uit de hand met een steekpartij tussen lokale jongeren en bewoners van het azc. Drie jongens uit Sint Annaparochie raakten gewond en drie jongeren uit het azc werden opgepakt. Om herhaling te voorkomen, wilde het COA de groep tijdelijk weghalen uit het dorp en meenemen naar de Efteling. “Met de planning van dit bezoek aan een pretpark kwam het COA tegemoet aan de wens om bij te dragen aan het behouden van de rust in de gemeenschap”, aldus de instantie.
Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.
Faber uit ongenoegen over asielzoekersuitje
Het plan van het COA viel niet goed bij Minister Faber van Asiel en Migratie. Donderdagavond liet ze via X weten: “Ho, dit gaan we dus niet doen. Ik ga hierover in gesprek met het COA. Ik vind het on-uit-leg-baar om deze jongeren op kosten van de belastingbetaler op snoepreisje naar de Efteling te sturen. Geen sprake van.” Volgens haar past zo'n luxe uitje niet binnen het “sobere opvangbeleid en lik-op-stukbeleid” waar het nieuwe kabinet op inzet. Na haar uitspraak besloot het COA het uitje definitief te annuleren. “Wij zijn van mening dat onze jongeren er belang bij hebben om niet langer onderwerp van nieuws te zijn”, liet de organisatie weten.
Inzamelacties voor asielzoekersuitje
De beslissing van Marjolein Faber riep veel gefrustreerde en solidaire reacties op. Online kwamen er vrijwel direct meerdere doneeracties op gang. Eén daarvan, met het statement "Ho, dit gaan we dus gewoon doen", is een directe knipoog naar Fabers woorden. Samen hebben de acties inmiddels meer dan 84.000 euro opgehaald, terwijl het oorspronkelijke doel slechts 10.000 euro was. Bijna vijfduizend mensen hebben al gedoneerd.
Het is niet voor het eerst dat minister Faber in opspraak komt. Een maand geleden weigerde ze haar handtekening te zetten voor koninklijke lintjes voor COA-vrijwilligers.
Lees ook
Up 2 Date
Femke Halsema reageert fel na uitspraken Geert Wilders: "Discrimineert Marokkanen en moslims"Up 2 Date
PVV-Minister Faber niet blij met nieuwe aanvraag Mikael: “Kan zo niet langer doorgaan”FunX
Zes jongeren reageren op de winst van Geert Wilders: "Het voelt als een 'Black Mirror'-aflevering"Up 2 Date
PVV’er Faber weigert handtekening voor koninklijke onderscheiding asielvrijwilligers