Eerste groene vinkjes in corona-app vervallen later
- News
- Eerste groene vinkjes in corona-app vervallen later
De eerste groene vinkjes zouden normaal gesproken vrijdag vervallen, maar die datum is aangepast. Ze zullen namelijk pas volgende week dinsdag vervallen, meldt het ministerie van Volksgezondheid.
Niet op tijd
Volgens het ministerie van Volksgezondheid heeft het uitstel te maken met een 'technische reden'. Het ministerie kreeg de tijdelijke wet covid niet op tijd aangepast, waardoor vrijdag niet haalbaar was. Vanaf dinsdag zal voor zo'n half miljoen mensen het coronatoegangsbewijs vervallen, omdat ze nog geen boosterprik hebben gehad.
Veranderingen
Een vaccinatiebewijs was in eerste instantie onbeperkt geldig, maar dat is vanaf 1 februari veranderd. Zodra er negen maanden na de laatste prik zijn verstreken, vervalt het vaccinatiebewijs. Na een boosterprik wordt het bewijs vooralsnog onbeperkt geldig. Wat betreft het herstelbewijs krijg je voor 180 dagen een groen vinkje.
Lees ook

Up 2 Date
Op pad met vrienden levert je in Almere nu een boete op
Up 2 Date
Elon Musk mengt zich in debat over nieuwe Nederlandse belastingwet met spottende reactie
Up 2 Date
Israël geeft groen licht voor uitbreiding gezag in bezet Palestijns gebied
Up 2 Date
Gelekte appjes: Wilders zocht actief uitweg om verkiezingsdebatten te vermijden