Israël voert luchtaanvallen uit op Jemen en Libanon
- News
- Israël voert luchtaanvallen uit op Jemen en Libanon
Zondag heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op plekken van Hezbollah in Libanon. Later die avond richtten ze hun pijlen op Jemen, waarbij drie havens werden aangevallen. Israël zegt dat ze daar een elektriciteitscentrale hebben gebombardeerd, omdat die volgens hen werd gebruikt door de Houthi-rebellen.
Aanvallen op meerdere plekken in Libanon
Zondag heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op verschillende plekken in Libanon. Volgens het Libanese persbureau NNA bombardeerden Israëlische gevechtsvliegtuigen onder andere de stad Bodai (in het oosten van het land) en ook de steden Arzi en Burj Rahal bij Tyrus in Zuid-Libanon. In totaal werden minstens zes aanvallen gemeld. Ook in het zuiden van Libanon, bij Kfar Melki in de regio Sidon, vonden aanvallen plaats. Daarnaast werden doelen geraakt in het berggebied Iqlim al-Tuffah en twee steden aan de Litani-rivier.
Israël: "Hezbollah schendt het staakt-het-vuren"
Het Israëlische leger zegt dat de aanvallen gericht waren op militaire locaties van Hezbollah. Op X meldt het leger dat het ging om opslagplekken, productielocaties van strategische wapens en een raketlanceerbasis. Volgens Israël is de aanwezigheid van deze wapens in strijd met afspraken tussen Israël en Libanon.
Hoewel er officieel een staakt-het-vuren geldt tussen Israël en Hezbollah sinds eind november, beschuldigt Israël beschuldigt de groep ervan dat ze zich daar niet aan houden. Hezbollah liet eerder op zondag weten niet van plan te zijn om zich "onder de druk van Israël" over te geven.
Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.
Israëlische aanvallen op Jemenitische havens
Niet alleen Libanon werd zondag getroffen. Ook in Jemen voerde Israël luchtaanvallen uit op drie havens: Hodeidah, Ras Isa en Salif. Volgens de Israëlische minister van Defensie, Israël Katz, werd ook een elektriciteitscentrale in Hodeidah geraakt. Die zou volgens Israël gebruikt worden door de Houthi-rebellen.
Daarnaast claimt het Israëlische leger dat het het schip Galaxy Leader heeft aangevallen. Dat vrachtschip werd eind 2023 gekaapt door de Houthi’s en ligt sindsdien in een Jemenitische haven. Israël stelt dat het schip is uitgerust met radarapparatuur die wordt ingezet voor het volgen van internationale scheepvaart en het uitvoeren van aanvallen.
Geen slachtoffers gemeld
Voor de luchtaanvallen werd een evacuatiebevel afgegeven voor de havens in Jemen. Volgens een woordvoerder van het Israëlische leger waren tientallen gevechtsvliegtuigen betrokken bij de actie. Er zijn op dit moment nog geen meldingen van slachtoffers. Eerder meldde Israël een raket te hebben onderschept die vanuit Jemen was afgevuurd.
Lees ook

FunX
Mahi Khalesi over haar gevluchte familie in Iran: "Ze weten niet wat hun te wachten staat"
Up 2 Date
Iran beschuldigt VS van medeplichtigheid aan Israëlische aanvallen: “Trump wist ervan”
Up 2 Date
Pro-Israëlische propaganda in kinderapps en fitnessplatforms: hoe oorlogsvideo’s onze schermen bereiken
Up 2 Date
Amerika bombardeert belangrijke plekken in Iran