Politie met glas en stenen bekogeld na vechtpartij Scheveningen: "Krankzinnige nacht"
- News
- Politie met glas en stenen bekogeld na vechtpartij Scheveningen: "Krankzinnige nacht"
In Scheveningen is donderdagavond complete chaos ontstaan nadat honderden jongeren met elkaar op de vuist gingen. De vechtpartij begon bij het Kurhaus en liep zo uit de hand dat de politie de Mobiele Eenheid (ME) moest inzetten. Agenten werden bekogeld met stenen, glas en zelfs fietsen.
Chaos op Scheveningen door vechtpartij
Volgens de politie begon het allemaal met dreigementen die eerder die dag via sociale media rondgingen. Tussen de honderd en driehonderd jongeren verzamelden zich aan het begin van de avond op de boulevard. Rond 20:00 uur sloeg de sfeer om en greep de politie in. Toen zij het gebied wilden ontruimen, richtten groepen jongeren hun woede op de agenten. Door de ontstane chaos moesten er twee tramlijnen worden omgeleid. Een verslaggever van Omroep West die ter plaatse was, heeft naar eigen zeggen moeten schuilen omdat het “te gevaarlijk” was om verslag te doen. “Er gingen stenen, glas, stokken en waterflessen door de lucht. De politie kreeg het evenals zwaar te verduren”, zo schreef de journalist later op X.
Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.
Voorzitter politiebond: "Krankzinnige nacht"
De ME voerde meerdere charges uit en slaagde er pas rond 23.00 uur in om de rust terug te brengen. Er zijn door de politie geen aanhoudingen verricht. Nine Kooiman, voorzitter van de Nederlandse Politiebond, sprak op X van een “krankzinnige nacht” en heeft zich uitgesproken over het geweld tegen politiemensen: “Krankzinnige nacht geweest op Scheveningen, wat een geweld tegen politiemensen. Hoop dat iedereen veilig en heel is thuis gekomen. Want je zal er maar staan en deze waanzin weer in linie moeten zetten. Hulde dat ze er stonden, maar wat een opgave.”
Lees ook
FunX Amsterdam
Groep jongeren duwt man op spoor bij vechtpartij Amsterdam Bijlmer ArenaUp 2 Date
Grote vechtpartij op strand Bloemendaal, meerdere slachtoffers met steekwondenEntertainment
'Mocro Maffia's' Komtgoed opgepakt na vechtpartijEntertainment
Mike Tyson over vechtpartij in vliegtuig: "Hij was met me aan het sollen"