Entertainment

Jeroen Rietbergen, voormalig bandleider 'The Voice', wordt niet vervolgd voor verkrachting

foto: ANP
  1. Newschevron right
  2. Jeroen Rietbergen, voormalig bandleider 'The Voice', wordt niet vervolgd voor verkrachting

Jeroen Rietbergen wordt niet vervolgd voor de vermeende verkrachting van zangeres Nienke Wijnhoven. Dat heeft het Gerechtshof Arnhem-Leeuwarden vrijdag bekendgemaakt. De zaak draaide om een incident dat jaren geleden zou hebben plaatsgevonden tijdens de opnames van The Voice of Holland, waar Rietbergen toen bandleider was en Wijnhoven deelnam aan het programma.

Reacties van advocaten van Wijnhoven en Rietbergen

In mei vorig jaar werd de zaak al geseponeerd vanwege gebrek aan bewijs. Wijnhoven besloot dat niet zomaar te laten zitten en startte een zogenoemde artikel 12-procedure, waarbij ze het hof vroeg om alsnog tot vervolging over te gaan. Die poging is nu definitief afgewezen. De advocaat van Wijnhoven, Sébas Diekstra, laat weten dat de beslissing hard aankomt. Zo zei de advocaat: "Zij heeft zich uitgesproken in een periode waarin dat allesbehalve vanzelfsprekend was. Mijn cliënte was de enige die uiteindelijk daadwerkelijk aangifte deed. Zij wist dat het juridisch een moeilijke weg zou worden, zeker na zoveel jaar, maar heeft er toch voor gekozen haar verhaal te doen en door te zetten. In eerste instantie leek ook het Openbaar Ministerie ervan overtuigd dat vervolging op zijn plaats was, later niet meer."

Ondanks de uitkomst, is Wijnhoven volgens Diekstra "trots" dat ze haar verhaal heeft durven vertellen. Voor haarzelf en ook in de hoop dat het anderen helpt: "Met deze beslissing is voor haar een lange en zware periode afgesloten.”

De advocaat van Rietbergen, Wout Morra, spreekt tegenover De Telegraaf over "gerechtigheid". Zo zei de advocaat: "Er zat in deze zaak een enorm verschil tussen wat de aangeefster publiekelijk vertelde en de werkelijkheid zoals die uit het onderzoek bleek. Jeroen Rietbergen is naar mijn mening ten onrechte beschuldigd.”

Linda de Mol en Jeroen Rietbergen weer bij elkaar

Rietbergen gaf begin 2022 publiekelijk toe dat hij seksueel getinte relaties had gehad met vrouwen die betrokken waren bij The Voice of Holland, en dat hij berichten stuurde die over de grens gingen. Hij noemde zijn gedrag toen "ontoelaatbaar" en liet destijds weten in therapie te gaan. Diezelfde maand verbrak presentatrice Linda de Mol haar relatie met hem, maar inmiddels zijn de twee weer samen.

In een reactie aan De Telegraaf liet Linda de Mol weten waarom ze ervoor koos hem opnieuw een kans te geven. Zo vertelde De Mol: "Ik heb in deze zaak achter Jeroen gestaan en dat deed ik op grond van feiten uit het dossier en dingen waarvan ik direct wist dat ze niet klopten. Er is een heel groot verschil tussen grensoverschrijdend gedrag en een zedendelict. Als je het eerste toegeeft en daar openlijk je excuses voor aanbiedt, betekent dat niet dat je het tweede dus wel gedaan zal hebben. Als ik dat had geloofd, dan had onze relatie beslist geen nieuwe kans gehad. Deze zaak is tot stand gekomen in een live televisie-uitzending en heeft uiteindelijk alle betrokkenen een loodzware tijd bezorgd en geschaad. Ik hoop dat het boek nu dicht kan.”

Andere zaken in nasleep van 'BOOS'-aflevering over 'The Voice'

De zaak van Jeroen Rietbergen in de nasleep van de bekende BOOS-aflevering over The Voice of Holland, staat niet op zichzelf. Ook tegen oud-jurylid Ali B loopt nog een strafzaak. Hij kreeg een celstraf van twee jaar opgelegd wegens twee verkrachtingen en twee aanrandingen, maar ging daartegen in hoger beroep. Regisseur Martijn N. zag twee aangiftes tegen zich geseponeerd worden, terwijl de zaak tegen voormalig coach Marco Borsato niet doorging. Tegen Borsato loopt nog wel een andere zaak waarin hij verdacht wordt van ontucht met een minderjarige.

Ster advertentie
Ster advertentie