Ontsnapte gevangene die zich verstopte in tas weer opgepakt in Frankrijk
- News
- Ontsnapte gevangene die zich verstopte in tas weer opgepakt in Frankrijk
De twintigjarige gevangene die vorige week vrijdag ontsnapte uit een gevangenis in Frankrijk door zich te verstoppen in de tas van een medegevangene, is weer opgepakt. Afgelopen zaterdag werd bekend dat de gedetineerde op bizarre wijze heeft weten te ontsnappen. Hij werd maandagochtend aangehouden in de buurt van Lyon, zo melden Franse autoriteiten.
Gevangene ontsnapte in een tas uit gevangenis in Frankrijk
De ontsnapping in Frankrijk vond plaats in de gevangenis van Corbas, net buiten Lyon. De man verstopte zich in de bagage van een gevangene die op dat moment werd vrijgelaten. Hoe lang hij precies in die tas zat, is nog niet duidelijk, maar de bewakers hadden niets door. De man werd later gesignaleerd in de regio Lyon en kon daar opnieuw worden opgepakt. De andere gevangene, die wel officieel vrijkwam en waarschijnlijk hielp bij de ontsnapping, is nog niet gearresteerd.
Gevangenis in Frankrijk lag al eerder onder vuur
De gevangenis in Corbas ligt al langer onder vuur. Volgens justitie zaten er op 1 mei 2025 maar liefst 1218 gevangenen, terwijl er eigenlijk plek is voor 678. Door de overbevolking zijn er vaker protesten, zowel van personeel als van gedetineerden. De ontsnapte man zat een straf uit voor meerdere veroordelingen. Wat die feiten precies zijn, is nog niet bekendgemaakt. De aanklagers in Frankrijk onderzoeken nu of er hulp van binnenuit was en hoe dit kon gebeuren.
Lees ook
Up 2 Date
Ontsnapte moordverdachte VS aangehouden, gevangenisbewaakster pleegt zelfmoordUp 2 Date
Ontsnapte crimineel stuurt ansichtkaartje naar gevangenis in BelgiëFunX Rotterdam
Man die in vuilniszak uit Rotterdamse gevangenis ontsnapte per toeval weer opgepaktOMG
Gevangene ontsnapt uit Franse gevangenis in tas van andere man