Zware overstromingen Oost-Afrika: honderdduizenden mensen op de vlucht
- News
- Zware overstromingen Oost-Afrika: honderdduizenden mensen op de vlucht
In Oost-Afrika zijn waarschijnlijk meer dan een miljoen mensen getroffen door zware overstromingen. In Zuid-Sudan is sprake van de zwaarste overstroming in veertig jaar en ook in Somalië, Kenia en Ethiopië zijn honderdduizenden mensen op de vlucht. Het aantal doden is onbekend. Grote gebieden staan onder water en in sommige regio's is de noodtoestand afgekondigd.
Ziektes
Naast dat veel mensen dakloos zijn geworden, zorgt de hevige regenval ook voor overstroomde ziekenhuizen en een gebrek aan schoon drinkwater. Dat brengt risico's op ziektes met zich mee, zoals malaria, diarree, luchtwegeninfecties en zelfs cholera. Vluchtelingenorganisatie UNHCR, Artsen Zonder Grenzen en andere hulporganisaties proberen de bevolking te voorzien van onderdak, medische hulp en sanitaire voorzieningen, maar door de ondergelopen wegen is dat erg lastig.
Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.
Nog meer regen
Er is niet één verklaring te noemen voor de hevige regenval. Wel verwachten meteorologen dat er komende weken nog meer zware regen zal vallen en dat de situatie dus eerder zal verergeren dan verbeteren.
Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.
Lees ook

Up 2 Date
Tientallen doden door brand op trein in Pakistan
Up 2 Date
Minstens 40 doden en 120 gewonden door zware orkaan in Japan
FunX
Waarom blauwe profielfoto's voor Sudan meer invloed hebben dan je denkt
Up 2 Date
Nederlandse journalisten van 'De Marker' gegijzeld door Israël: "Onduidelijk wat Israël met hen van plan is"