Video

Yssi SB over druk, succes en debuutalbum 'Youngest In Charge': "Ik wilde bijna opgeven"

foto: FunX
  1. Newschevron right
  2. Yssi SB over druk, succes en debuutalbum 'Youngest In Charge': "Ik wilde bijna opgeven"

Yssi SB brak op zijn zeventiende door met de megahit Paper Zien en kreeg sindsdien de titel "Youngest in Charge". Met zijn debuutalbum in aantocht vertelt hij over de druk van de straat, zijn groei als artiest en de lessen die hij leerde van Henkie T. Van loodzware Special Forces-training tot intieme studiomomenten: Yssi laat zien dat hij meer is dan alleen een hitmachine.

Presteren onder druk

In het item wordt Yssi flink getest door Special Forces-trainer Mitchell Ossebaar. Van sprintjes met zandzakken tot minutenlang met een autoband boven zijn hoofd in het water staan: de rapper moest diep gaan. “Ik wilde bijna opgeven, maar dat zit niet in me", zegt hij. De training legt bloot dat de druk die hij in zijn carrière voelt, net zo zwaar kan zijn als fysieke uitdagingen. Toch benadrukt Yssi dat alles op zijn pad precies zo moest lopen. “Ik geloof dat alles is zoals het moet zijn. Ik zou niks anders doen.”

Almere en de Summerhouse

Na de training gaat Yssi samen met Mahi naar Almere, waar zijn verhaal begon. De Summerhouse was dé plek waar sessies plaatsvonden, clips werden geschoten en legendes als Henkie T langskwamen. “Iedereen uit de buurt kwam daar. Het was een plek die ons samenbracht.” Ook legt hij uit waar SB voor staat: Snelle Boys, zijn vriendengroep. Inmiddels is die groep kleiner, maar voor Yssi nog steeds hecht. “Ik ben nu 22 en heb geleerd tevreden te zijn. Die drip en die waggie zijn leuk, maar echte voldoening vind ik in familie en de mensen om me heen.”

Het album en de toekomst

Zijn debuutalbum Youngest In Charge voelt voor Yssi als een verzegeling van zijn reis. De plaat bevat zowel clubbangers als diepere tracks, met features van onder anderen KM en Jayh Jawson. Over de samenwerking met KM zegt hij: “We zaten samen in een villa op zomertour. Hij bleek gewoon een echte guy, chill en down to earth. In onze eerste sessie maakten we meteen een hit.” Toch blijft Yssi nuchter over zijn rol in de scene: “Ik wil eerst Nederland overnemen, daarna internationaal. Maar voor nu: blijf gewoon jezelf en blijf dichtbij de mensen die in je geloven.”

Zie het volledige item hieronder:

Om deze inhoud te tonen moet je toestemming geven voor social media cookies.

Ster advertentie
Ster advertentie