0.0-biertje niet helemaal alcoholvrij: "Er zit een beetje alcohol in"
- News
- 0.0-biertje niet helemaal alcoholvrij: "Er zit een beetje alcohol in"
Een 0.0-biertje drinken en daarna achter het stuur stappen: kan dat gewoon zonder dat een blaastest alcohol vindt? In Wef's Wilde Weetjes dronk Chanel de hele uitzending alleen maar 0.0 en liet ze zich daarna testen door de politie. Om erachter te komen wat er echt in zo'n drankje zit, spraken Wef en Chanel ook met Willem, meesterbrouwer bij Heineken die 0.0 in Nederland hielp ontwikkelen.
Wat zegt de blaastest?
Wijkagente Anouk legt uit dat er geen aparte regels zijn voor het drinken van 0.0. Dat verandert pas wanneer er daadwerkelijk alcohol in je lichaam wordt gevonden. "Als uit de test blijkt dat iemand alcohol genuttigd heeft, dan kun je daar een boete voor krijgen." Maar hoeveel alcohol iemand precies in het lichaam heeft, kan met de blaastest die de politie op straat gebruikt niet worden vastgesteld.
Voor de test dronk Chanel tijdens de uitzending een paar alcoholvrije biertjes en een fles alcoholvrije wijn. "Dit apparaatje zegt alleen of je te veel alcohol in je mond hebt voor een beginnend of ervaren bestuurder", legt de wijkagente uit. De test sloeg uiteindelijk niet aan en gaf dus geen alcohol aan.
Zit er dan echt geen alcohol in?
Om dat uit te zoeken sprak Wef met Willem, Global Master Brewer bij Heineken. Bij het maken van 0.0 wordt eerst bier gebrouwen, waarna de alcohol eruit wordt gehaald. "Bij het verwijderen gaat ook een deel van de smaak verloren. Dat voegen we daarna weer toe", vertelt hij.
Maar toch blijkt 0.0 niet helemaal vrij van alcohol. "Er zit een heel klein beetje alcohol in een 0.0-biertje, namelijk 0.02 procent", vertelt Willem. Dat is volgens hem net zo weinig alcohol als in alledaagse producten zoals sinaasappelsap en krentenbollen. Om dezelfde hoeveelheid alcohol als uit één normaal biertje binnen te krijgen, zou je volgens hem ongeveer vijftig liter, oftewel tweehonderd 0.0-biertjes, moeten drinken. "Het is zo weinig dat je lichaam het direct omzet. Daarom zul je er niet dronken van worden."
0.0-biertje niet helemaal alcoholvrij: "Er zit een beetje alcohol in"
Lees ook

Up 2 Date
Gemiddeld 1 jongere per week in het ziekenhuis door alcoholvergiftiging
OMG
Belg onterecht aangehouden voor rijden onder invloed omdat zijn lichaam alcohol aanmaakt
FunX Rotterdam
Automobilist probeert politie in Rotterdam te slim af te zijn tijdens alcoholcontrole
FunX
Kalibwoy over verslaving: “Ik dacht altijd dat ik alcohol nodig had, maar ik miste het niet”